Jak se zapojit.

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Jak se zapojit.

Příspěvekod sasa9 » čtv 21. led 2010 18:24:07

Dobrý den.Toto téma jsem založil,jelikož se mi zdá že informovanost o správě,ochraně a údržbě revírů v mém okolí je dosti mizivá.Rád bych se zapojil a přiložil také ruku k dílu,protože ani mě není lhostejné jak se náš revír udržuje a spravuje.Bydlím v Brozanech nad Ohří a na ryby tedy chodím ve většině případů na naše revíry.Je tu spousta zajímavých míst,jsou skvěle udržovány(také hojně navštěvovány),ale také je tu spousta míst které jsou jako stvořené k chytání,ale k jejich přístupu by jsme potřebovali přinejmenším kvalitní křovinořez a spoustu času k prosekání porostu tak hustého že nejde ani projít,natož v těchto místech chytat.Byla doba kdy v těchto místech byla krásná travnatá plocha a byl zde přístup k vodě snad po celém toku,ale tato doba jako by s odchodem komunismu a staráním se o vše v okolí a né jen o to z čeho je finanční nebo jinný užitek zmizela.Nejsem člověk který má právo mluvit o komunismu jako takovém(jsem ročník 86 takže o něčem takovém vím jen z doslechu a od svých rodičů),ale jen dávám příklad že v takové době kdy byla mechanizace v začátcích a nebyli takové možnosti jako jsou dnes,i v takové době se družstva popř. soukromé osoby snažili udržovat obec i její okolí v krásném stavu.Vím že spousta lidí nemá čas a ani chuť něco takového zařizovat,ale určitě by se někdo takový a doufám že né jeden našel a s chutí by se do takovéto práce zapojil.Pokud bude číst někdo z našich členů tento příspěvek a ví onějaké brygádě popř. nějaké rybářské schůzi,doufám že tyto informace zařadí do tohoto tématu,jelikož je spousta našich rybářů,kteří nejsou dostatečně informováni o dění RS u nás a v našem nejbližším okolí,a také by byli za tyto informace rádi.Vím že v obci je vývěsná deska organizace,kde se občas o něčem můžeme dočíst,ale v době dnešních technologií by spousta z nás uvítala spíše zprávu formou (email,sms),se kterým určitě naše organizace umí pracovat a je alespoň u emailu absolutně bez investic.A hlavně by se o nich členové dozvěděli hned ten den,nebo alespoň v nejbližší době.A né až u vody od kolegy rybáře,který na schůzi zrovna byl.Toto je ale spíš na projednání na schůzi a nikomu to rozhodně nenutím.Myslím že když se zvíší informovanost rybářů,zvíší se i pracovní síla která je rozhodně v některých úsecích našich toků a rybníků potřeba.Takže pokud někdo něco ví,ať se s námi podělí.
sasa9
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. led 2010 14:55:18

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod Petr Růžek » ned 24. led 2010 19:18:15

Informovanost členů o brigádách je celkem slušná, ale už není tolik brigád jako bylo dříve. Dnes se loví rybník v Brozanech a pak se dělá úklid kolem řeky Ohře.
Vysekávat porost kolem řeky se nesmí a kácet stromy už vůbec ne.Řeka Ohře se nachází v chráněném území NATURA 2000.
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod Vladimír Krpeš » stř 27. led 2010 10:53:23

for sasa9

Nedá mi,aby jsem nereagoval na tvůj příspěvek trochu obsáhleji než předseda naší MO. Jako místopředseda MO, jsem členem Místní skupiny Doksany a celý výbor MS Doksany víc než dobře znám ;) . Jsem rád,že se chceš zapojit a máš zájem o chod Místní skupiny,alespoň v to doufám, dle tvého příspěvku. Pokud máš zájem se zapojit do chodu MS /myšleno brigády, starost o revíry apod / je to jen dobře, protože dneska je takových lidí bohužel stále méně. Sleduji to i na brigádách které se v MS Doksany dělají a vím i moc dobře kdo na ně chodí, a že počet lidí,kteří májí zájem nějakou tu brigádu udělat, bohužel stále klesá. Ano chlapi z výboru brigády, resp., termíny birgád vyvěšují ve vývěsních skříňkách a to jak v Doksanech,tak Brozanech. Nesčetněkrát byla brigáda i vyhlášena místním rozhlasem v Doksanech, Brozanech, Nových Dvorech, Chvalíně a Dolánkách,ale na brigádu přijdou povětšinu opět stejní lidé, kteří chodí skoro na všechny, které se tam dělají. Nejbliží možnost jak získat další informace o chodu MS a zapojit se do chodu MS budeš mít na Členské schůzi MS,která se koná tuším 27.2.210 v rest. na růžku v Brozanech. Doufám,že přijdeš a budeš se zajímat jak a co se dá dělat a jak se zapojit. Budu tam zcela jistě také ;) Neboj se vystoupit v diskuzi a zapojit se, nikdo ti hlavu neutrhne. :!: Stejně tak pevně věřím,že když se domluvíš s chlapama z výboru MS Doksany, klidně ti pošlou e mailem pozvánku na brigádu, drtivá většina jich běžně komunikuje přes e mail, takže v tom problém zajisté nebude, chce to jen se nebát, nestydět se a komunikovat.

A teď ještě k tvé poznámce ohledně udržovaní břehů, travnatém břehu atd. jak jsi psal. Situace je taková jak píše předseda P. Růžek, Ohře je v národním parku a skoro nic se tam nesmí. Jenže věř mi,že mě osobně to vůbec nevadí :!: Proč?? Nejradši vyhledávám místečka,která jsou nenápadná, skrytá před zraky ostatních, snažím se splynout s přírodou a tak nějak do ní zapadnout. O tom je taky ten náš koníček, né přijít na louku, kde se nemáš kam schovat před sluncem, za strom před větrem apod. Věř, že pokud objevíš toto kouzlo, budeš jen rád a štastný i z dalšího důvodu. Jakého? Většině rybářů nevyhovují malá, zarostlá a schovaná místečka, proto ti pak na taková místa nikdo nepoleze. Ono je lepší se někde trochu krčit a chytat si na "svém" malém místečku než se strachovat, jestli tam zase někdo nesedí, tak jak je to dnes zcela běžné na všech velkých místech která se u vody nacházejí. Jako kluk,když jsem bydlel v Doksanech jsem měl taková svá místečka a věřím,že bych je našel i dnes, ale už jich nebude tolik, protože dnes je na revíry v okolí Doksan a Brozan opravdu velký tlak rybářů. Proč?? Protože si myslím,že jak výbor MO tak i výbor MS Doksany se o tyto revíry stará víc než dobře, jsou dobře zarybněné a u Ohře je prostě nádherně ;)
Měj se fajn a ať ti tvůj elán vydrží. Vl.Krpeš ml.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod Petr Růžek » stř 27. led 2010 11:02:16

Jsem rád, že se konkrétní odpovědi ujal někdo z Doksan, který to tam zná a ví co komu může slíbit . Jinak když chce někdo pracovat pro rybáře tak budeme jen rádi ať u MS nebo u MO.Jinak ještě jednou děkuji panu Krpešovi za jeho vyčerpávající odpověď.
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod vencas » pon 01. úno 2010 23:34:05

ještě můžu dodat, že klidně při prezentaci na členské schůzi v Brozanech si můžeme emailové adresy zájemců zapsat. V. Šťástka ml.
vencas
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. úno 2010 23:29:39

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod stastka » úte 02. úno 2010 21:14:27

Plně souhlasím s odpovědí p. Krpeše ml., snad jen, že se jedná o přírodní park Dolní Poohří,( ne národní), vyhlášen byl koncem roku 2000 tehdejším okresním úřadem. Bohužel ne všichni návštěvníci se chovají k přírodě v našem okolí jak se sluší a patří. Velice rádi přivítáme do našich řad každého kdo se aktivně zapojí do činnosti MS Doksany. Kontakty na funkcionáře výboru jsou vyvěšeny ve skříňkách. :D
stastka
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. říj 2008 18:29:01

Re: Jak se zapojit.

Příspěvekod sasa9 » úte 09. úno 2010 14:13:33

Děkuji za objasnění všech věcí,a na příští schůzi se už snad dozvím více.
sasa9
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. led 2010 14:55:18


Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron