Průzkum K 70

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Průzkum K 70

Příspěvekod Petr Růžek » úte 05. led 2010 9:14:00

Na rybářským domě probíhá průzkum jestli hájit kapra od 70cm. Tento průzkum si vyžádal územní svaz, tak že bude probíhat v celém severočeském kraji.V tomto průzkumu zatrhnete jen ano nebo ne. Ale já bych chtěl znát názor rybářů proč ano nebo proč ne.Tak prosím za vaše názory nebo argumenty.
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Průzkum K 70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » sob 30. led 2010 12:46:30

Mám teď spoustu času, tak brouzdám po Netu,kde čerpám různé informace a proto mi nedá,aby jsem nereagoval v tomto tématu. ;)

Ano v rybářském domově právě probíhá průzkum ke K70,který si vyžádal SÚS,ale jak jsem tak informován, ač se jedná jen o zatržení možností, buď ano jsem pro, nebo ne jsem proti, není o tento průzkum skoro žádný zájem. Ze stovek rybářů,kteří tam v průběhu ledna stáli frontu a čekali na vyřízení svých požadavku, se vyjádřil jen málokdo. O čem to svědčí?? Rybářům je asi úplně jedno co se na jejich revírech děje. Myslím,že tento průzkum se zcela mine účinkem a proto pevně doufám,že z tohoto průzkumu NIKDO nebude dělat žádné závěry.

Dále musím uvést,že v loňském roce proběhla Socioekonomická studie sportovního rybolovu v ČR, kterou zadala RADA ČRS a probíhala, jak formou dotazníků dostupných v kancelářích jednotlivých MO, tak dotazníků eletronických na internetu. Nedávno byly zveřejněny výsledky,které jsou dostupné na stránkách RADY ČRS, mezi mnoha otázkami byla i otázka horní míry kapra 70cm tedy K70. Výsledky týkající se závádění K70 jsou velmi potešující. Pro zavedení K70 se vyslovilo 72,03% respondentů, proti 13,81% a neví nebo neodpovědělo 14,16% respondetů.

Stejně tak na největším rybářském servru MRK.cz byla nedávno zadáná otázka : Schvalujete horní míru 70cm u kapra na Labi mezi Ústím a Litměřicemi? kde bylo možno hlasovat. Bylo zadáno a možno hlasovat pro výběr z celkem 6. možností odpovědí s následujícími výsledky.
1) Ano schvaluji 70%
2) Ne jsem proti 12%
3) je mi to jedno 7%
4) zbourám udírnu 3%
5) míra nemíra, stejně si ho vezmu 1%
6) nadále budu dodávat soukromníkům 7%

Schválně jsem si nechal bod 6. nakonec. Toto je jeden z hlavních důvodů proč zavádět horní míru K70 na revírech k tomu vhodných!!! Nevidím jediný důvod v tom,aby si soukromníci na rybách ukradených ze svazového revíru mastili kapsy!! Doufám,že se RS povede ty dobráky,kteří se budou řídit bodem 6, za spolupráce všech slušných rybářů, úspěšně pochytat a pak následně,že budou odměněni náležitými tresty, aby si toto jednání pro příště rozmysleli.

Myslím si,že obě ankety hovoří jasně, 72% a 70% rybářů je pro zavedení horní míry u kapra tedy K70, jsem rád, že se výsledky témeř shodují, jasně to hovoří o tom,že většina rybářů je tedy proto,aby se K70 zaváděla :!: :!: :!: :D

Úplně závěrem bych napsal,že jsem pevně přesvědčen o tom,že zavedení horní míry kapra K70 je velmi prospěšné a vhodné opatření na revírech k tomu vhodných, které přispěje k zatraktivnění daného revíru a nijak se nedotkne žádného slušného rybáře. Ruku na srdce, on opravdu kapr nad 70 cm není moc vhodný k jídlu,ale spíš jako rovnocený soupeř na prutě, který si zaslouží svobodu a to,aby udělal radost ještě dalšímu rybáři při opětovném ulovení. A ještě jedna poznámka, myslím si,že naše revíry jsou bohatě zarybněny kaprem do 70cm, které si rybář může ponechat, proto si myslím,že nikdo hlady neumře, když pustí kapra nad 70cm.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Průzkum K 70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 09. bře 2010 16:12:44

Něco málo k průzkumu ohledně K70.

Jsem velmi rád,že v jiných MO se průzkumu věnovala větší část rybářů než u nás.

Podle informací které jsem nyní získal, bude MO Roudnice nad Labem na základě výsledků průzkumu žádoat o zavedení K70 na revíru Labe 11-12. V sobotu proběhla VČS MO Roudnice nad Labem a toto bylo jedním z témat. Dle vyjádření vedení MO se v Roudnici n.L. vyslovilo více jak 90% rybářů pro zavedení K70.

Bohužel u nás se na tento průzkum rybáři tak nějak vykašlali, proč a z jakého důvodu nevím. Z cca 2500 členů které máme se vyjádřilo cca 100 až 150 členů, toto odhaduji, přesně jsem to nepočítal. Jen sem zahlédl,že někteří se vyjádřili proti 2x. Bohužel se vyjádřila ze těch cca 100 až 150 lidí většina proti,ale toto je hrozně zavádějící, a pevně doufám,že se z toho nebudou vyvozovat žádné závěry. Když to napíšu přímo, není pro mě problém vzít podpisový arch a přinést cca 100 podpisů pro zavedení K70 a tím tam výsledek zvrátit na stranu, pro zavedení K70. Mrzí mě,že se nevyjádřili lidé, kteří K70 podporují, protože jich znám mnoho a jejich podpisy jsem nikde neviděl.

Bohužel mám však i informace z několika MO, jmenovat zatím nebudu, kde se rybáři o tento průzkum zajímali a chtěli K70 podpořit souhlasným podpisem. Na MO při dotazu k průzkumu jim bylo řečeno,že nic takového se nepodepisuje a nic o tom neví. :o Další pardox je ten,že v jedné MO si členové stěžovali,že vedení MO prohlásilo,že kdo se nepodepíše bude automaticky zařazen do skupiny PROTI K70. :o :o Toto je jak za totality a je to hnus nejhrubšího zrna!! :o :o Naštěstí byl o této skutečnosti informován přímo Předseda ČRS Prof.Ing. Semeniuk,který přislíbil,že se na tento problém podívá, neboť je o něm všeobecně známo,že K70 podporuje.

Takže co uvést závěrem.

Jsem velmi rád,že MO Roudnice bude na základě průzkumu žádat o zavedení K70 na "svém" revíru Labe 11-12 a podle informací, které mám bude o zavedení K70 na Labi 13 žádat i MO Štětí. Je to jen dobře a pevně věřím,že v budoucnu to většina rybářů velmi ocení!!
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17


Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron