Různé

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » ned 30. lis 2008 0:10:49

Pokud se chcete zeptat na cokoliv, máte možnost právě zde. ;) Toto téma je opravdu na dotazy různého charakteru, aby se již vytvořená témata nezaplňovala ničím jiným. ;)
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Luděk Sláma » úte 13. led 2009 19:00:26

Ahoj Vládˇo , chtěl jsem se tě zeptat, jaký máš názor na značkování trofejních ryb ? Jinak plně tomu věřim, že s K - 70 to u nás dopadne dobře.
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 13. led 2009 21:08:38

Dlouho jsem se sem nedostal tak mi nejprve dovolte,aby jsem Vám všem v Novém roce, popřál jménem svým i jménem Výboru MO, pevné zdraví, hodně štěstí a úspěchů v jakékoliv činnosti a nějakou tu pěknou rybu na háčku. ;)
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 13. led 2009 21:14:39

Luděk Sláma píše:Ahoj Vládˇo , chtěl jsem se tě zeptat, jaký máš názor na značkování trofejních ryb ? Jinak plně tomu věřim, že s K - 70 to u nás dopadne dobře.

Ahoj. Je důležité jaké značkování myslíš. Já osobně bych ryby neznačkoval. Podle mě stačí pěkná fotografie ryby, nejlépe z obou stran. Podle fotky se dá ryba bezpečně identifikovat a nijak to rybě neublíží!!! Pro mě je nejdůležitější zdraví ryby a její navrácení bez poškození zpět :!: :!: Nechi zde rozebírat nějaké spekulace, ale jeden kamarád dost často chytá ryby, já osobně jsem taky pár takových chytil, a vypadá to jako by někdo rybě lehce seřízl, či ustříhl ocasní ploutev a kamrád dokonce říkal i o hřbetní ploutvi. Pokud je to pravda, protože se může jednat o nějakou rodovou vadu nebo jít o jiné poškození, chtěl bych toho člověka u tohoto chytit. Co by následovalo radši nebudu psát :evil:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Luděk Sláma » stř 14. led 2009 8:32:38

Stříhání ploutve nemám vůbec na mysli, tato značka je 3 cm. dlouhá o průměru 2,5 mm. je tam napsaná hmotnost a délka ryby ,dalo by se říci její občanka . Tyto údaje má i rybářský svaz.Toto značkování musí dělat osoba řádně k tomu proškolená.
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » čtv 15. led 2009 18:30:30

Luděk Sláma píše:Stříhání ploutve nemám vůbec na mysli, tato značka je 3 cm. dlouhá o průměru 2,5 mm. je tam napsaná hmotnost a délka ryby ,dalo by se říci její občanka . Tyto údaje má i rybářský svaz.Toto značkování musí dělat osoba řádně k tomu proškolená.


Nevím jak by se to dalo zvládnout technicky. Trápit rybu v saku, volat proškolenou osobu, to je asi utopie. Něco jsem zaslechl o takových značkách na určitých revírech,ale osobně jsem proti. Prostě ryba má žít zcela přirozeně ve svém rodném živlu bez zbytečných okras.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » pon 26. led 2009 20:42:45

Rybář dolní Labe píše:Budu se snažit také přijít na členskou schůzy MS protože chci hlasovat pro K-70 a dostat ji v platnost.
A také se zeptat na přivlastňování lovných míst. Ikdyž vím že se to nesmí tak bohužel jsem se setkal s tím
že jsem byl vyhozen a když jsem se odvolával na rybářský řád bylo mi vyhrožováno násilnou likvidací.
Samozřejmě nemohu říct JETO VĚC RYBÁŘSKÉ STRÁŽE protože pokud by byla dotyčnému odebrána povolenka
za týden by mu byla vrácena. Podle mého je toto přísné porušení rybářského řádu. A jak se řiká takový člověk u
vody nemá co dělat. Takže adekvátní trest by bylo stop na jednu sezonu a nebo zrušení členství. Pokud těmto lidem neukážeme
jak jse mají u vody chovat tak se opravdu může někdy stát že někomu dojde trpělivost a v lepším případě to
bude jen přeražená sanice.


Toto "vyhražování" míst je bohužel takový nešvar dnešní moderní doby. Ze strany rybářské stráže se jen velmi těžko prokazuje a postihuje!! Proč prokazuje?? Protože takový člověk,který vyhazuje rybáře z místa a nárokuje si ho pro sebe, by toto musel učinit přímo na člena RS!! Osobně bych doporučil při takové zkušenosti obrnět se trochu trpělivostí /vím,že je to někdy těžké/ , znát zákon o rybářství + RŘ a zdůraznit dotyčnému,že se dopouští protiprávního jednání, pokud ani toto nezabere, ihned klidně volat Policii ČR a klidně na linku 158!! Stejný postup je i u "majitelů pronajatých či soukromých" pozemků!! doporučuju prostudovat § 11 odst 8 - přístup na pozemky!! je citován i v RŘ
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » pon 26. led 2009 20:52:31

Luděk Sláma píše:Plně souhlasím z Rybářem z dolního toku Labe , z tímto případem jsem se už také setkal.Tento člověk kterému jsem seděl na místě tak dokonce na mě poslal Rybářskou stáž a ještě jim nakukal, že odvážim velké kapry ,ten člověk to neměl v hlavě v pořádku. :idea:


Jojo za tím,že někdo na někoho pošle, stojí bohužel většinou jen bledá závist některých jedinců!! Několikráte jsem také jel na údajné pytláky,kteří odvážejí ryby ve velkém. Pár hodin si proseděl v křoví s dalekohledem na očích a kde nic tu nic, při kontrole se ukázalo,že jsou to kluci co všechny ryby pouští, u vody mají naprostý pořádek, což se bohužel o některých jiných říct nedá a jsou naprosto v pohodě!!! Po jejich odjezdu se na místě nenajde ani smítko atd atd. Oni toho lidi někdy napovídají!!
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Různé

Příspěvekod Luděk Sláma » ned 22. bře 2009 10:56:57

Chtěl jsem se poptat , jak má rybář postupovat, když mu lodě záměrně najíždějí do vlasců . Na podzim se chytal na jednom pěkném flíčku a koryto se táhlo už od břehu po célé šíři Labe, a přesto některé lodě si to namířili přímo ke břehu . Několikrát jsem to musel vytáhnout abych nepřišel o celou montaž jako v prvnim případě . Přitom jsem byl už z dálky krásně vidět . Netušim jaký to pro ně mělo význam. Ale co stim :?:
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Různé

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 24. bře 2009 22:33:05

Luďku s tím,že ti lodě záměrně najíždějí do vlasců nic nenaděláš. Je to smutné,ale je to tak. Jedině se to dá omezit použitím zadních olov. ;)
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Další

Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron