Naše Rybářská stráž

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Naše Rybářská stráž

Příspěvekod Vladimír Krpeš » ned 23. lis 2008 9:14:19

Jakožto vedoucí RS v naší MO Litoměřice bych rád znal Váš názor na naší Rybářskou stráž!! Rád uvítám jakékoliv návrhy, náměty, či připomínky na činnost naší RS i jednotlivých členů. Osobně si myslím,že RS v naší MO funguje celkem dobře, samozřejmě,je co zlepšovat, proto budu rád znát Váš názor na to, např. co zlepšit, kam zaměřit více své kontroly, na které rybáře si dát pozor apod. neberte to jako "práskání" berte to tak,že chcete, i my chceme, opravdu jen ochránit naše vody a hlavně ryby, před lidmi co u vody nemají co dělat!! Razím v naší RS heslo,že slušný rybář se na revírech naší MO, RS bát nemusí!! Darebák ať se bojí a radši sem nejezdí!!
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Naše Rybářská stráž

Příspěvekod Petr Růžek » ned 23. lis 2008 9:35:03

To je rozumný nápad a myslím , že to ochrání nejen ryby ale i pořádek u vody který je na některých revírech žalostný. :idea:
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Naše Rybářská stráž

Příspěvekod MirekPokorny » stř 29. dub 2009 18:01:33

Dobry den pane Krpeš. Jmenuji se Miroslav Pokorný a jsem z České Lípy. Na tyto stránky jsem se díval kvůli zájmu o lov 24h. na vašich revírech,
protože tam moc rád jezdím rybařit. Zkušenosti s RS vaší MO jsem v celku spokojen vždy se chovali profesionálně a nikdy jsem neměl problémy až
na jednoho. Byly jsme s kamarádem chytat ve Velkých Žernosekách směrem od přívozu na Ústí asi 200metrů pod jachtklubem. Je tam pěkné místo
s železnými schody do vody. Asi po hodině lovu se tam na nás přiřítil jakýsi pán že toto místo má pronajaté a ať okamžitě odejdeme. Vzápětí mu přijeli
na pomoc místní dva opilci kteří tam prý chytají s majitelem a začaly vyhrožovat utopením atd. Po chvilce dohadování jel náhodou okolo člen vaší RS v červeném
citroenu a zastavil. Údajný pan majitel mu zdělil o co jde a on nás vykázal a řekl nám ať jdeme raději rybařit do jakého si průplavu že tam to má pronajaté on. Po tomto incidentu jsem se asi po čtrnácti dnech potkal u vody na jiném místě v Žalhosticích s dalšími
rybáři z Liberce a slovo dalo slovo a oni mi vilíčily stejnou situaci na stejném místě asi o měsíc dříve akorát že unich nebyl člen RS.Nevím jak je možné že cizí rybáři musí dodržovat rybářské řády a místní se mohou chovat jako na divokém západě. Je mi moc líto že se naše společnost musí začít bát u
koníčku při kterém si především někteří znás chtějí odpočinout. Bylo by dobré kdyby těmto lidem někdo řekl že to je proti rybářskému řádu a ukázal jim tytyty.
Protože tam tuto sezónu chceme jezdit na ryby znovu a tentokrát se hodláme bránit. Buďto sami anebo budeme zvažovat žalobu. Předem ďekuji za vaší odpověď.
Věřím v to že vy máte určitě smysl pro spravedlnost. S pozdravem Miroslav Pokorný.
MirekPokorny
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. dub 2009 8:35:55

Re: Naše Rybářská stráž

Příspěvekod Petr Růžek » stř 29. dub 2009 18:32:15

Dobrý den,
pane Pokorný,
už jsem se setkal se stejnou zkušeností od jiných rybářů a víme o koho jde ale jestli si na ně chcete stěžovat bude jen dobře, takový rybáři nemají mezi námi co dělat. Jestli můžu poradit volejte POLICII, bude o tom zápis a mi budeme mít důkaz a vyloučíme je z našich řad.
předseda MO Litoměřice
Petr Růžek
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Naše Rybářská stráž

Příspěvekod Vladimír Krpeš » čtv 30. dub 2009 6:50:47

Dobrý den p. Pokorný

Jen trochu doplním našeho předsedu. Bohužel situace je dnes taková, že pozemky u vody jsou pronajaté od Povodí Labe či obce a pak bohužel dochází k tomu s čím jste se setkal. RŘ resp. Zákon o rybářství v § 11 odst. 8, hovoří jasně. Na tyto pozemky jste oprávněn vstupovat k výkonu rybářského práva. Je zde však problém,že majitel resp. uživatel tohoto pozemku Vás může vykázat z pozemku s vozidlem, bivakem /stanem/ a pod. Nesmí Vám však bránit ve výkonu Rybářského práva!! Přesně jak psal náš předseda, pokud nepomůže slovní domluva majiteli s upozorněním na to,že porušuje zákon on a ne Vy, obraťte se na Policii ČR.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17


Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron