Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Luděk Sláma » pon 26. led 2009 18:30:03

Plně souhlasím z Rybářem z dolního toku Labe , z tímto případem jsem se už také setkal.Tento člověk kterému jsem seděl na místě tak dokonce na mě poslal Rybářskou stáž a ještě jim nakukal, že odvážim velké kapry ,ten člověk to neměl v hlavě v pořádku. :idea:
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Luděk Sláma » pon 30. bře 2009 19:26:14

Zdravim všechny kolegy . Tak jak to vypadá s naší K-70 ,už se ví něco bližšího :?: 8-) Potřebuju taky někam odevzdat ty petice , moc podpisů nemám , ale aspoň něco :roll:
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » pát 03. dub 2009 17:27:48

Luďku, zítra se to rozhodne,koná se VČS,kde se bude o tomto návrhu opět hlasovat, tak drž palce. Jinak podpisy a petice může ještě pobíhat, písni mi na tebe do SZ tel. cinknu ti.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » sob 04. dub 2009 11:20:43

Tak se to konečně povedlo :!: :!: Před chvíli skončila VČS a delegáti si odhlasovali zavedení K70 na našich revírech Labe 8,9,10, pískovně Žernoseky a také Ohři 1 včetně podrevírů :!: :!: :!: Jsem moc rád,že to končně už vyšlo :!: :!: Někteří opět nezklamali :o :roll: , ale naštěstí většina delegátů má zdravý rozum a pochopila o co vlastně jde :!: :!: Těm co podpořili K70, bych chtěl i touto cestou poděkovat za podporu :!: :!:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Luděk Sláma » ned 05. dub 2009 15:57:53

No paráda,tak to jsem moc rád ,to je super.Tak abych to dobře pochopil od příštího roku je na těchto revírech uzákoněná K-70 míra kapra 69 cm. je to tak ?
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Jarda » ned 05. dub 2009 20:56:58

Konečně to vyšlo. Moc nechápu některé názory ,ale každého věc .Jsem rád ,že to prošlo :D :D
Jarda
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. bře 2009 20:23:34

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Petr Růžek » pon 06. dub 2009 7:10:23

Dobrý den,
jak čtu, máte radost, že prošla K 70 , já z toho takovou radost nemám , protože vy vidíte jen hezké úlovky, ale ono to tak nebude , napíšu vám pár bodů proti tomuto projektu.
1.Kdo kšeftuje z velkými kapry, bude kšeftovat dál ,protože je to slušný příjem, ať je míra jakákoli.
2.Víte jak starý je kapr, který měří 70cm, nevíte, tak je to asi 6-8 let podle úživnosti revíru, ale může to být i méně.Tak co je to za trofejní rybu, když se kapr dožije věku i 30 let. Víte jak starý je okoun 45 cm, asi 25 let a ty nechcete hájit.Že ubývají z našich revírů některé druhy ryb. Vás nezajímají ryby, ale úlovky trofejních kaprů.
3.Přemýšlel jste co se stane za 10-15 let kdy tihle kapři zůstanou v revírech? Ročně se odnese asi 200 kaprů nad 70 cm, za 10 let je to asi 2000 ks. Co s tím pak? To bude chcípat nebo se přestane kapr vysazovat. Ano, přestane se vysazovat nebo se to omezí a v revírech budou jen staré ryby, které už se ani netřou.
3.Kdo jste a co jste ve svém životě pro ryby udělal, aby jich bylo víc. U nás je hospodářský odbor, který se stará o rybí populaci. Ti chlapi mají odpracováno 200 hodin , to jsou soboty a neděle co tráví na brigádách a vy jim chcete zakazovat vzít si jednoho kapra 75 cm.
4.Doufám, že Vás ty kapři zajímají natolik, že začnete chodit na rybářský pomáhat kapry krmit,lovit, aby jste poznali, co se ostatní kolem toho nadřou.
5.Víte, kolik se na Labi 9 chytí za rok kaprů, asi 2000 a z toho je 150 až 200 nad 70 cm, to je asi 8%. Víte, kolik kaprů se vysadí ročně do Labe 9, asi 3200 ks a za 10 let nic, protože bude zarybněno K 70 a v revírech nebudou už jiné ryby a tak bych mohl pokračovat dále.
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 07. dub 2009 20:52:12

Petře nedá mi,aby jsem na tvůj zhora uvedený příspěvek neragoval. Nezlob se na mě,ale tohle fakt nemyslíš vážen??? :o :o :o :o Tvůj přípěvek mě děsí :o :roll:
1/ přečti si v květnovém rybářství článek o problematice K70,který zpracoval ing. Ličko, Ing. Vostradovský a p.Podlesný z Rady ČRS. Měl jsem tu možnost se seznámit s ním již dnes, jasně se tam píše,že zavedení K70 nemá vliv na ostatní rybí populaci :!: :!:
2/ těch 200 kaprů se nechytne jen na Labi 9, jasně jsem řek,že se jednalo o revíry Labe 6-7,8,9,10 a pískovnu Žernoseky :!: :!: Tudíž jedná se o 5 revírů :!: :!: :!:
3/ Co se stane za 15 let?? Vůbec nic :!: :!: To ti garantuji :!: :!: Kapři se budou vysazovat i nadále a to ve stejné míře jako dosud :!: :!: Zarybňovací plány nikdo nezmění, tak tu neplácej nesmysly buď tak laskav :!: :!: Tudíž kdo má zájem se cpát kapry ať se klidně cpe a myslím,že nikho nezabije,když kapra nad 70cm pustí :!: :!: Do 70cm si jich nachytá dostatek :!: :!:
4/ Proč myslíš,že nás, vztahuji to na sebe, nezajímaly ostatní ryby??? Zajímají mne ostatní ryby a to velmi hodně, to mi věř. Jenže momentáleně je pod největším tlakem kapr, proto toto omezení na kapra!! Ani nevíš jak mě sere,když vidím a slyším jak odnášejí někteří rybáři i bývalý "výboři" z pískovny okouny o velikosti 15cm,ale i ostatní ryby ve velkém!!! Kdyby bylo na mě, tak z rybaření udělám opravdu sportní rybolov. Né ža bych zakázal brát ryby,to je kravina, ale vezmi si přiměřeně a úměrně k ceně povolenky né hafo ryb navíc :!: :!: To zn, omezil bych úlovek všech ušlechtilých ryb, ale i ostaních, snížil bych denní hmotnost,ale to by se nelíbilo ještě víc!! Ani nevíš jak bych byl rád,kdyby měl okoun míru třeba 20cm, rybář si mohl vzít denně pouze 1kapra, ču jinou ušlechtilou rybu!! Stejné je to s línem, snažíme se je pořád vysazovat a pak vidíš v povolence,že si jich rybář, pokud ho tak lze nazvat, vezme 6 i více kusů o délce 25cm?? Lín je krásná ryba, která si zaslouží mnohem víc pozornosti, proto bych mu klidně zvedl míru i omezil denní počet kusů!!!
5/ :!: Až se přestane podporovat masařina a zavede se opravdu sporotvní rybolov, bude všech,ale opravdu všech ryb dostatek :!:
6/ Petře věř, že už teď mám zprávy o jistých lidech,kteří se chystají na naše revíry a chtějí chytat velké kapry na kšeft!! Vím i o majiteli revíru, který přemlouvá lidí,aby mu nachytaly kapry,že je od nich koupí!! Garantuji ti,že pokud budu vědět víc informací budu klidně 2 dny ležet v křoví,aby jsem takový kryply chytil a vykostil je!!
7/ Vím kolik práce a usilí stojí kluky práce na rybnících a za to jim patří velký dík :!: :!: Přesto si myslím,že nikoho z nich neomezí to,že bude někdo muset pustit kapra nad 70cm natolik,aby umřel hlady!! Oni si těch kaprů do 70 nachtají dostatek toho se nebojím a toto jim přeju :!: :!:
8/ Buď tak laskav a nešiř tady paniku!!! Ono se zavedením K70 na našich revírech opravdu nic nestane a nikdo kvůli tomu neumře hlady :!: :!:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 07. dub 2009 21:20:11

A ještě jedna věc. Jasně jsem prezentoval,že od přístího roku bude K70 zavedena na několika revírech i v Západočeském ÚS. V současné době je již 98 revírů v rámci ČRS kde je K70 zavedena!! Nesvědčí to o něčem??? To opravdu nekteří chtějí,aby jsme zůstali poslední v republice a 100 let za opicema a jen tak se koukali na to jak nám tady masaří a klidně zabíjejí kapry nad 70cm?? Uvědomte si už konečně,že pokud by se tak stalo, stanou se naše revíry a tudíž i naše ryby terčem masařů a námezdních rybářů, kteří je budou chytat a prodávat nebo masařů, kteří je budou i nadále bezohledně zabíjet. Jsem rád,že většina si toto na VČS uvědomila a zvedla ruku pro K70!! Je vidět,že jim naše revíry a naše ryby nejsou lhostejné!! Ten kdo zvedl ruku proti, si vůbec toto neuvědomuje nebo nechce a je mi ho upřimně líto!!

A už vůbec nechápu Tebe Petře, Ty který většinu svých ryb pustí, se najednou zastáváš masařů a lumpů??? To mi fakt hlava nebere :o :o :roll: :roll: :roll:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Martin Matuš » úte 07. dub 2009 21:29:31

Pane Růžek, nedá mi to, abych na Váš názor ohledně K70 nereagoval.

Pokud si myslíte, že bude dál pokračovat na úseku, kde je K70 kšeftování s kapry, tak defakto přiznáváte, že Rybářská stráž nedělá svoji práci dobře a nestojí za nic. V tomto s Vámi nemohu souhlasit, protože doposud se mohlo s kapry kšeftovat beztrestně. Nyní to bude v rozporu s RŘ a jsem přesvědčen o tom, že pokud se to bude dít, tak v daleko menší míře. Co mě k mému přesvědčení vede? Byl jsem na konferenci v Litoměřicích, kdy se hlasovalo o K70 a naprostá většina delegátů byla pro její zavedení. Proti byli jen vyložení masaři, kterým jde jen o to, aby nabagrovali co nejvíc ryb a jde jim o to, aby měli v mrazáku co nejvíce ryb. Je jim úplně jedno, jaké ryby to budou, ale musí jich být hodně. S několika jsem se na konferenci bavil, a jejich přístup mne šokoval.

Jak jistě víte, na Labe 8,9,10 a Žernoseckou pískovnu jezdí rybáři z celé republiky s cílem ulovit si svoji vysněnou velkou rybu. Bohužel, je mezi nimi velká část, kteří se chovají u vody s prominutím jako prasata, mnoho z nich velké kapry prodávalo do soukromých revírů. Tomu se dá společně se zavedením K70 a kontrolami ze strany RS zabránit, nebo toto chování alespoň minimalizovat.

Pokud by zavedení horní míry kapra bylo tak kontraproduktivní jak tvrdíte, určitě by ji nepodporovalo vedení ČRS a nebyla by zavedena na několika desítkách revírů. Rozhodně zavedení K70 nesníží počet vysazovaných kaprů, ale ochrání pouze ty velké.
Martin Matuš
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. dub 2009 21:10:48

PředchozíDalší

Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron