Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

volná diskuse k tématu rybolovu a věcem s ním souvisejícím

Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » ned 23. lis 2008 9:00:12

Vážení kolegové rybáři.
Velmi rád bych znál Váš názor na ochranu trofejních kaprů tzv. K70. Podotýkám,že jen na vybraných revírech :!: :!: V naší MO by se jednalo pouze o Labe 8,9,10 a pískovnu Velké Žernoseky!!! Jsme v rámci ČRS jako Severočeský územní svaz /SÚS/ opravdu snad poslední kde na žádné vodě neprošla K70. Ač si na svých konferencích v MO Štětí a Ústí n.L. schválili K70, SÚS jí opět schodil ze stolu!! U nás na konferenci neprošla o pouhé 3 hlasy, pevně věřím,že v r. 2009 konečně už naše konference K70 schválí. V rámci ČRS je dnes již více jak 65 revírů,kde K70 platí a stále se rozrůstají!!!! V posledních dnech přibila Vltava ve Středních Čechách, revíry MO Poděbrady ve VČ a další!!! Proč tedy ne u nás??? V Severních Čechách bohužel tomuto kroku není SÚS nakloněn. Jsem v kontaktu s kluky z petičního výboru K70,který prosazuje K70 v rámci ČR a stále vymýšlíme jak K70 tady na severu prosadit. Veřtě,že jako člen výboru MO Litoměřice udělám vše proto,aby byla K70 na našich,ale i dalších revírech Labe na severeu K70 prosazena!!! Když to nejde po dobrém,tak to půjde po zlém ;) už mi opravdu dochází trpělivost!!! Trofejních kaprů kvapem ubývá, v r. 2007 bylo rybáři naší MO, dle úlovkových lístků,které jsem skoro všechny pročetl, odneseno přes 100 ks kapra nad 70cm, a to nemám možnost zkontrolovat ÚL cizích,kteří naše revíry hojně navštěvují. Není to škoda, odnášet a vraždit takové ryby??? V současné době jsou opět trofejní kapři z Labe převážení za úplatu do soukromého revíru Chlumec u Ústí n.L., vím jen za poslední dobu o mim 2 kaprech nad 15kg!! To musí opravdu skončit!!! Proč by si měl mastit kapsu někdo cizí na úkor nás poctivých rybářů??? Pokud máte zájem a jakýkoliv dobrý nápad, sem s ním. Kontaktujte mě tady na stránkách, nebo mém emailu, nebo přímo na MO. Za každý dobrý nápad a podporu jak prosadit K70 bdu vděčný :!:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » ned 23. lis 2008 9:07:55

Popříadě můžete své nápady sdělit kolegovi Františkovi Fiedlerovi v prodejně Rybářských potřeba na Masarykově ulici,kde budou v brzké době vystaveny plakáty K70 na projekt ochrany velkých kaprů!!!
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vojta31 » úte 25. lis 2008 17:24:32

JA souhlasim pro K70 je to dobre doufam ze se to prosadi.
Vojta31
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13. lis 2008 20:18:32

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » sob 06. pro 2008 15:45:20

Jsem rad,že aspoň někdo z toho mála lidí co sem chodí projevil podporu.

Dále bych Vás rád informoval,že jsem se stal od 4.12.2008 členem Petičního výboru K70 :!: Jsem rád,že mohu svým dílem, přispět k ochraně trofejních kaprů, protože oni si to opravdu zaslouží :!: Čeká nás ještě snad né moc dlouhá cesta, než se povede prosadit K70 na vybraných revírech,zejména těch našich na Labi a pískovně Žernoseky, ale chci vás ujistit, že opravdu udělám vše proto,aby tato cesta byla co nejkratší :!: O případných novinkách vás budu zde informovat!! Pokud máte zájem, více se o K70 dozvíte na oficiálních stránákách tohoto projetku, který již podpořilo více jak 10.000 rybářů,ale i nerybářů - lidí z veřejného života. Takže k nahlédnutí zde : http://www.k70.cz/
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Ivo » ned 07. pro 2008 18:07:14

Je to vážně velká škoda. Žernosecká pískovna má velký potenciál z hlediska výskytu velkých kaprů. S tím samozřejmě úzce souvisí i velký tlak na tyto ryby v tomto revíru a společně s řekou Labe si jiste aktivní ochranu tyto ryby zaslouží. Otázka je, zda tomuto volání kdy bude naslouchat SÚS. Je paradoxní, že zájem o ochranu trofejních kaprů nevzejde přímo z SÚS a že tamní funkcionáři naopak vehementně opakují svůj odmítavý postoj k horní míře podpořený často argumenty, které vypovídají o jejich zkresleném pohledu na praktický sportovní rybolov ve všech jeho souvislostech.
Ivo
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 06. pro 2008 22:40:31

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Aban » čtv 08. led 2009 7:22:00

Zdravim vsechny,

da se petice k projektu K70 nekde podepsat "on-line" ? Nebo v nektere z rybarskych prodejen v LTM ?
Martin Brabec
Aban
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. led 2009 15:53:29

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Petr Růžek » ned 11. led 2009 21:08:10

Zatím ne ale jestli bude zájem můžeme něco připravit. Bylo by dobré zúčastnit se členských schůzí MS a o této petici tam začít diskusi.
Petr Růžek
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 07. říj 2008 11:39:27

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Luděk Sláma » úte 13. led 2009 17:48:56

:D Jsem moc rád, že se to konečně rozhoupalo k té dobré cestě, ale netušil jsem že se z Labe odneslo tolik kaprů nad 70 cm. :x Toto číslo je pro mě šokující a už by bylo na čase, aby místní rybářský svaz s tím začal něco dělat jinak za chvíli k povinné výbavě rybáře začne být ručník a mýdlo, protože za chvíli tu budeme chytat h..... :o Když jsem si šel pro povolenku na letošní rok, tak jsem čekal, že tam bude nějaká petice. Plakát jsem viděl u Franty v krámě ,tak jsem čekal, že něco podobného bude i na svazu . :?: Někteří rybáři ani netuší, že se něco takového děje. Možná, že by stálo po Litoměřicích vyvěsit pár létáčků a hned by byl větší zájem. :D
Luděk Sláma
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13. led 2009 17:19:23

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 13. led 2009 21:22:33

Aban píše:Zdravim vsechny,

da se petice k projektu K70 nekde podepsat "on-line" ? Nebo v nektere z rybarskych prodejen v LTM ?


Ahoj. Vzhledem k tomu,že jsem se v prosinci stal členem Petičního výboru K70, pokusím se petici stáhnout je vyvěšená na Netu a na schůzích v Místních skupinách jí dát k podpisu. Stejně tak bych chtěl tuto petici umístit i s novými plakáty na prodejnách v Franty Fidlerla, v Cyklo hobby a dále v Lovo. Pokud máš opravdu zájem, a lidi kolem sebe,kteří jsou ochotni jí podepsat, můžeš si jí stáhnout sám, nechat podepsat, posbírat podpisy a pak mi jí doručit. Ke stažení je na stránkách www.k-70.cz kde jsou i další informace. Fakt toho mám teď nějak moc a nestíhám.
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Re: Ochrana trofejních kaprů - projekt K70

Příspěvekod Vladimír Krpeš » úte 13. led 2009 21:29:33

Luděk Sláma píše::D Jsem moc rád, že se to konečně rozhoupalo k té dobré cestě, ale netušil jsem že se z Labe odneslo tolik kaprů nad 70 cm. :x Toto číslo je pro mě šokující a už by bylo na čase, aby místní rybářský svaz s tím začal něco dělat jinak za chvíli k povinné výbavě rybáře začne být ručník a mýdlo, protože za chvíli tu budeme chytat h..... :o Když jsem si šel pro povolenku na letošní rok, tak jsem čekal, že tam bude nějaká petice. Plakát jsem viděl u Franty v krámě ,tak jsem čekal, že něco podobného bude i na svazu . :?: Někteří rybáři ani netuší, že se něco takového děje. Možná, že by stálo po Litoměřicích vyvěsit pár létáčků a hned by byl větší zájem. :D

Je hezké,že píšeš,že se to rozhoupalo,ono se to houpe už delší dobu ;) ,ale chtělo by to větší aktivitu, tím nemyslím jen tebe,ale i ostatní rybáře,kteří jsou pro ochranu trofejních kaprů!!! Zúčastnit se členských schůzí v Místních skupinách, zde se aktivně zapojit do diskuze, pokusit se dostat mezi delegáty na Konferneci MO. Pak by se nemuselo odehrát to co vloni,kdy neprošla K70 o 3 hlasy!! Je potřeba, aby už ke slovu přišli mladí rybáři a schůzi se nezúčastňovali jen důchodci. Tím se nechci nijak dotknout našich důchodců,ale oni opravdu o žádné změny bohužel nestojí!! Je to opravdu škoda,že na schůzi MS Litoměřice, která má přes 1000 členů přijde 60 lidí a věkový průměr je tak 65+,to se pak opravdu nic nezmění a vše pojede pořád ve starých kolejích. V letáčcích to rozhodně není a letáčky se nic nezmění, tomu věř, chce to aktivní přístup a zájem:!:
Vladimír Krpeš
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03. lis 2008 16:12:17

Další

Zpět na obecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron